Tietovisat
Blogit
Reseptit
Horoskooppi
Vaihtoautot
Viihde
Sanakirja
TV-ohjelmat tänään
28
Su 28.04.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Jääkiekon MM
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
07.00
Huutokauppakesä
08.00
Avara luonto: Planeettamme Maa III
08.53
Tarinoita järviltä
09.00
Itse asiassa kuultuna: Kaj Chydenius
10.00
Studiokirkko
10.46
Luontoretkellä
11.00
Mikaela&Thomas
11.20
Nepsyt
11.50
Akuutti Live: Suoraa puhetta mielenterveydestä
12.35
Egenlandin matkakohteet
12.45
Euroopan unelmakartta
13.15
Näin kirjaudut Yle Areenan sovellukseen älytelevisiolla
13.20
Efter Nio
14.20
Hurjia suomalaisia
14.50
Viimeinen sana
15.20
Perjantai
16.00
Paha paikka
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset 17.00
17.10
Alexa ratkaisee
17.56
Kovan viikon ilta: Kaikki muut uutiset
18.00
Yle Uutiset 18.00
18.10
Urheiluruutu
18.15
Kovan viikon ilta
18.45
Viisukupla - Eurovisionsbubblan
20.30
Yle Uutiset 20.30
20.45
Urheiluruutu
21.05
Sekunnit
22.00
Ukrainan puolustajat
22.30
Sherwood
23.30
Ulkolinja: Sota vehnästä
00.25
-01.05
Ykkösaamu
LIVE
2
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 28.4.
06.53
Nappulat
07.06
Pusse
07.17
Pikku perunat
07.20
Pikku Kakkonen
07.21
Killen kimppakyyti
07.33
Minirekat
07.38
Vilja hoitaa
07.50
Pikku Kakkonen
07.51
Oktonautit
08.03
HYRRÄ: Tiedetemput
08.06
Ryhmä Hau
08.28
Pikku Kakkosen iso peli
08.55
Pikku Kakkonen
08.56
Nimipäiväonnittelu: 28.4.
08.58
Pikku Kakkonen
09.00
Galaxi
09.01
Näin meillä
09.12
Ellun kamut
09.24
Supersisarukset
09.35
Ninjalinja
09.46
Sori siitä
09.58
Tipu Touhukas
10.00
Salatut museot: Sairaalan alitajunta
10.14
Salatut museot: Kissataiteilijan sahti
10.30
Matkapassi: 20 vuotta maailman ympäri
11.22
Matkapassi: Uruguay ja Paraguay
12.16
Kohteessa Matkan varrella
13.02
Huippuvuoret yläilmoista
13.10
Meidän pitää puhua
13.16
Meidän pitää puhua
13.22
Meidän pitää puhua
13.32
Naiseuteni pinta
13.46
Naiseuteni pinta
14.05
Asuntoflippaajat
14.32
Asuntoflippaajat
15.00
Maailman kauneimmat junareitit
15.45
Cheerleadingin MM
17.15
Telinevoimistelun EM, M joukkuekilpailu
19.30
Simon Reeve villissä luonnossa
20.30
Peltsin toinen luonto
21.00
The Other Mrs Jordan: sarjahuijarin uhrit
21.50
Tervo & Halme tosisuomalaisuutta etsimässä
22.20
Trauma - henkirikoksen jäljet
22.50
Murha 24/7
23.42
-00.12
Tappava unelmakeho
LIVE
3
03.20
Poliisit UK: Ajojahti
06.15
Lemmen viemää
07.10
Lemmen viemää
08.05
Taikapuutarhan pikkuötökät
08.15
Taikapuutarhan pikkuötökät
08.30
Muumilaakson tarinoita
08.55
Huomenta Suomi
12.00
MasterChef Suomi
13.00
Kolmiodraama
14.00
Kotoisa
15.00
Olet mitä syöt
16.00
Sanansaattajat
17.00
Suurmestari
18.00
Race Across The World Suomi
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Tulosruutu
19.20
Urheiluextra
19.30
Missä olit, kun korona saapui Suomeen?
20.00
Suomen surkein kuski
21.00
Tabu
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Viikon sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Teknavi
23.05
Olet mitä syöt
00.00
Kolmiodraama
00.50
Britannian parhaat pienoismallit
01.35
Billions
02.40
American Horror Story: NYC
03.15
-03.57
American Horror Story: NYC
LIVE
4
03.35
Australian rajalla
06.00
Bing
06.05
Kindi Kids
06.10
Tuire ja Sateenkaarimaa
06.35
Miraculous: Ladybugin ja Cat Noirin seikkailut
07.00
Tobot Galaxy Detectives
07.10
K3
07.25
K3
07.35
S.M.A.S.H!
07.50
LEGO Legends of Chima
08.15
LEGO City Adventures
08.25
Arthur ja minimoit
08.50
HS Lasten uutiset
09.00
Korkeasaari
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Huvila & Huussi
11.30
Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
12.30
100 Places to Be
12.35
100 Places to Be
12.40
100 Places to Be
12.45
IS esittää: Sain sen videolle
12.55
Pertsa ja Kilu - Faaraon sormus
IMDb
5.0
14.30
Veikkausliiga - Futiksen nälkään
14.35
IS esittää: Sain sen videolle
14.45
Superpesis LIVE: Vimpelin Veto - Joensuun Maila
17.30
Burgerimiehet Aasiassa
18.30
Haluatko miljonääriksi?
19.30
Tähdet, tähdet
21.30
Tulossa: Murha Hangossa
21.35
Keno ja Synttärit
21.40
Suuri seikkailu
23.15
Tulossa: Murha Hangossa
23.20
Koskinen: Pudotuspeli
01.05
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
02.00
Arman ja Suomen rikosmysteerit
03.00
Australian rajalla
03.30
-04.00
Australian rajalla
LIVE
5
07.55
Sunnuntai Sofian seurassa
08.06
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
08.35
Pinteessä pahin
09.00
Riko Eklundh - teatterin ja todellisuuden rajamailla
10.00
Arkkitehtuurin vedenjakajat
10.30
Kaikkea kaupan
11.00
Riistametsällä
12.00
Kulttuuricocktail Live
12.30
Kulttuuricocktail Kirjat
13.00
Tytöt tytöt tytöt
IMDb
6.9
14.40
70 on vain numero
IMDb
6.1
16.18
Me elokuvantekijät: Johanna Vuoksenmaa
16.21
Periaatekysymys
16.31
Hans van Manen - liike ja musiikki
17.25
Strömsö
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Vesta-Linnea
18.12
Käärmeitä kyydissä
18.17
Ruso ja rihmalat
18.30
Unelmapuutarha
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.48
Sportliv
20.00
Carmen-kiharat
20.55
Norjaa ristiin rastiin
21.00
Hankala perintö
21.46
Taaperoiden vuosi päiväkodissa
22.56
Häpeämätön
23.23
-23.52
Häpeämätön
LIVE
6
03.15
Poliisit UK: Ajojahti
04.25
Baywatch
07.00
Muumilaakson tarinoita
07.25
Muumilaakson tarinoita
07.50
Kaisu Kuu
08.05
Simpsonit
08.30
Valtateiden sankarit
09.30
Poliisit UK: Ajojahti
10.30
Ostoskanava Myori.fi
11.00
Simpsonit
11.30
Poliisit UK: Ajojahti
12.30
Teknavi
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.30
Simpsonit
15.00
Ulosottomiehet
16.00
UEFA Champions League: Viikkomakasiini
16.30
Sunnuntailounas
17.00
Olet mitä syöt
18.00
Poliisit UK: Ajojahti
19.00
Suurmestari UK
20.00
Race Across The World Suomi
21.00
Harjunpää ja kiusantekijät
22.40
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta
IMDb
8.9
01.45
Myytinmurtajat: Siinäpä pulma!
02.45
Ulosottomiehet
03.45
-04.15
Simpsonit
LIVE
7
03.55
Lainvalvojat
04.25
Arktiset vedet
05.05
Arktiset vedet
06.00
Kirpputorikisa
06.25
Kirpputorikisa
06.45
Remonttipari
07.30
Asunnon metsästäjät
07.55
Supertähtien yllätysremontit
08.55
Mökkiunelmia
10.00
Rakastaa, ei rakasta
11.00
Delfiinitarina
IMDb
6.8
13.30
Leijonastudio: Leijonastudio
14.00
Jääkiekon 18-vuotiaiden MM: Suomi-Slovakia
16.30
Leijonastudio: Leijonastudio
16.45
Jääkiekon 18-vuotiaiden MM: Ruotsi-Tsekki
17.40
Arktiset vedet
18.10
Arktiset vedet
18.40
Lainvalvojat
19.10
Kung Fu Panda 3
IMDb
7.1
21.00
Harry Potter ja Feeniksin kilta
IMDb
7.5
23.45
Daylight - paniikki tunnelissa
IMDb
5.9
02.15
10 suomalaista huijaria
03.25
-04.25
Rikoksen Anatomia
LIVE
8
09.00
Remppa vai muutto UK
10.00
Remppa vai muutto UK
11.00
Uusi elämä etelässä
12.00
Uusi elämä etelässä
13.00
Puutarhan pelastajat
14.00
Puutarhan pelastajat
15.00
Sinkkuillallinen
16.00
Sinkkuillallinen
17.00
Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
18.00
Huone 301
19.00
Huone 301
20.00
Huone 301
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Huone 301
22.05
Huone 301
23.05
Huone 301
00.05
Remppa vai muutto UK
01.05
Remppa vai muutto UK
02.05
Syke
02.35
Syke
03.05
-04.35
Suomi Soi
LIVE
9
03.25
Madventures Suomi
04.25
Australian rajalla
09.00
Suomen huutokauppakeisari
09.55
Suomen huutokauppakeisari
10.50
Suomen huutokauppakeisari
11.50
IS esittää: Sain sen videolle
12.00
Australian rajalla
12.30
Australian rajalla
13.00
Australian rajalla
13.30
Australian rajalla
14.00
Alaskan jäälentokenttä
15.00
Alaskan jäälentokenttä
16.00
New York 24/7
17.00
Rekkakuskit Suomi
18.00
Suomen huutokauppakeisari
19.00
Panttilainaamo
20.00
Panttilainaamo
21.00
Beck: Viimeinen todistaja
IMDb
6.2
23.10
NCIS Los Angeles
00.10
Arman Pohjantähden alla
01.10
Arman Pohjantähden alla
02.10
-03.10
Madventures Suomi
LIVE
10
02.55
Komppania Ketonen & Gustafsberg
04.00
Top Gear
05.05
Autonrassaajat
06.05
Kantti koetuksella
06.25
Tunnelbanan
07.10
Romuautot rahaksi
08.00
Custom Carolina
08.45
Amerikan rajavartijat: Meksiko
09.50
Gold Rush: Kaivosten pelastajat spesiaali
10.55
Löytöretki tuntemattomaan
11.55
NASAn salaiset kansiot
12.55
Tummien vesien mysteerit
14.00
Pontikankeittäjät: Mestari tislaaja
15.05
Top Gear
16.15
Top Gear
17.30
Elämää Tsernobylin jälkeen
18.35
Menneisyyden mysteerit
19.50
Monster Garage
21.00
Snookerin MM: 2. kierros
00.05
Interstellar
IMDb
8.6
03.55
-04.55
Top Gear
LIVE
11
03.10
Hengenvaarallisesti lihava
04.10
Hengenvaarallisesti lihava
05.20
Kakkukuningas
06.15
Kakkukuningas
06.40
Say Yes to the Dress
07.25
Say Yes to the Dress
08.15
Say yes to the Dress Britannia
08.40
Say yes to the Dress Britannia
09.05
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
10.10
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
11.10
Designremontit
12.20
Pienten perhe
13.20
90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
14.30
Love & Translation
15.35
Milf Manor
16.45
Paiseklinikka
17.55
Sisarvaimot
18.55
90 päivää morsiamena: Päiväkirjat
20.00
90 päivää morsiamena: Sinkkuelämää
21.05
90 päivää morsiamena: Sinkkuelämää: Jälkipyykki
22.05
Paiseklinikka
23.00
Tohtori Paise: Finnien poksautustarinat
23.50
Apua, mikä tauti!
00.55
Hengenvaarallisesti lihava
03.00
-04.05
Hengenvaarallisesti lihava
12
03.45
Tuho-osasto
04.10
Tuho-osasto
04.30
Tuho-osasto
04.50
Tuho-osasto
05.10
Pelastajat Lappi
05.35
Pelastajat Lappi
06.00
Kymppitonni
06.40
Melkein MENSA
07.20
Ensisilmäyksellä
07.45
Ensisilmäyksellä
08.05
Ensisilmäyksellä
08.25
Ensisilmäyksellä
08.50
Ensisilmäyksellä
09.15
Ensisilmäyksellä
09.40
Moderni perhe
10.05
Moderni perhe
10.30
Moderni perhe
11.00
Moderni perhe
11.30
Moderni perhe
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.30
Simpsonit
15.00
Miehen puolikkaat
15.30
Miehen puolikkaat
16.00
Miehen puolikkaat
16.30
Miehen puolikkaat
17.00
Miehen puolikkaat
17.30
Miehen puolikkaat
18.00
Rillit huurussa
18.30
Rillit huurussa
19.00
Rillit huurussa
19.30
Rillit huurussa
20.00
Rillit huurussa
20.30
Rillit huurussa
21.00
Yölento
IMDb
6.5
22.40
Will Trent
23.35
9-1-1: Lone Star
00.30
9-1-1: Lone Star
01.30
Castle
02.25
Castle
03.15
-05.10
Vettä elefanteille
IMDb
6.9
LIVE
13
03.50
Unelma-asunto auringon alta
04.45
MTV Uutiset Live
06.00
MTV Uutiset Live
06.30
Grand Designs Uusi-Seelanti
07.30
Grand Designs Uusi-Seelanti
08.30
Britannian parhaat pienoismallit
09.30
Salatut elämät
10.00
Salatut elämät
10.30
Salatut elämät
11.00
Salatut elämät
11.30
Unelma-asunto auringon alta
12.00
Unelma-asunto auringon alta
12.30
Suomen kaunein koti: Kesämökit
13.30
Ihanat siirtolapuutarhat
14.00
Kotoisa
15.00
Muodin huipulle
16.00
Maalaistaloa rakentamassa
17.00
Ruoan alkulähteillä
18.00
Olet mitä syöt
19.00
The Ex-Wife
20.00
Murha paratiisissa
21.00
Wallander: Afrikkalainen
IMDb
5.8
23.00
Open House: The Great Sex Experiment
00.01
Rules of the Game
01.15
Metsästäjät
02.15
Kova laki: Erikoisyksikkö
03.10
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.00
-04.55
Ensitreffit alttarilla
LIVE
14
13.05
Uusi elämä etelässä
13.55
Toisenlaiset teiniäidit
14.40
Farmi Suomi
15.50
Farmi Suomi
17.00
Brittien ökyimmät myyntikohteet
18.00
Mestarileipurit
19.00
Rikkaat ja rahattomat UK
20.00
Rikkaat ja rahattomat UK
21.00
Tulossa: Elisa Viihde -alkuperäissarja Toinen tuleminen
21.05
NCIS Los Angeles
22.00
NCIS Los Angeles
23.00
Suomen Tulli
23.30
Suomen Tulli
00.00
-00.55
Paratiisihotelli Ruotsi
LIVE
15
03.25
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.20
Kova laki: Erikoisyksikkö
05.25
Näin minut murhattiin
06.05
Kiinteistökaupoilla rahoiksi
06.25
Kiinteistökaupoilla rahoiksi
06.45
Kiinteistökaupoilla rahoiksi
07.05
SOS Gotlanti
07.55
Irwinin perheen eläintarha
08.45
Irwinin perheen eläintarha
09.45
Villieläinlemmikkini
10.55
Avioparin remonttibisnes
12.00
Kiinteistöhuutokauppa: Remontilla rahoiksi
12.30
Kiinteistöhuutokauppa: Remontilla rahoiksi
13.00
Asunnon metsästäjät maailmalla
13.30
Asunnon metsästäjät maailmalla
14.05
Valheellinen nettimaailma
15.10
Valheellinen nettimaailma
16.15
Kova laki: Erikoisyksikkö
17.15
Kova laki: Erikoisyksikkö
18.20
Rakkautta ennen auringonlaskua
IMDb
8.1
19.55
Vaarallinen puoliso
21.00
Poliisien matkassa
22.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.55
Naked Attraction Norja
00.55
1990: Murhaava vuosikymmen
02.05
Tamron Hallin rikostutkimukset
03.05
-04.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
17
08.30
LIVE: Astrologian tähdet
15.30
Merimaili
16.00
Moottorimaailma
16.30
Moottorimaailma
17.00
Fillaripäiväkirja
17.30
Fillaripäiväkirja
18.00
Sinun treeni
18.30
Sinun treeni
19.00
Jahtikuksa
19.30
Hellapoliisi
20.00
Hellapoliisi
20.30
Hole-in-One
21.00
Hole-in-One
21.30
Jahtikuksa
22.00
Jahtikuksa
22.30
KaaraTV
23.00
-00.00
KaaraTV
20
03.45
Gathering Storm
04.30
Mahdotonta rakentamassa
05.15
Vankilassa ulkomailla
06.00
Järjestelmänmurtajat
06.20
Lentoturmatutkinta
07.05
Hylkyjen salaisuudet
07.50
NG Wild: Eläinmaailman kuningattaret
08.30
Junamatkat ylhäältä päin
09.15
Yukonin eläinlääkäri
10.05
Mystiset muinaiskuolemat
10.55
Meret ilman vettä
11.45
Rewind the '90s
12.40
Lentoturmatutkinta
13.35
Uskomattomat koneet
14.30
Uskomattomat koneet
15.20
Uskomattomat koneet
16.15
Uskomattomat koneet
17.05
Uskomattomat koneet
18.00
Uskomattomat koneet
19.00
Yukonin eläinlääkäri
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Eurooppa ylhäältä päin
22.00
Tähtäimessä Osama Bin Laden
23.00
Salakaupan julmemmat kasvot
00.00
Salakuljettajat satimeen
00.55
Eurooppa ylhäältä päin
01.45
Toinen maailmansota: Pinnanalainen helvetti -kooste
02.40
Food Factory USA
03.05
Lentoturmatutkinta
03.50
-04.30
Tuhoisat suunnitteluvirheet
03.30
Tutustu Nebesaan
04.30
TV7 Jerusalem uutiset
04.45
Paluu Eedeniin
06.30
Besalel - Valon poika
07.25
Kirjeitä
07.30
Isän rakkaus ja uudistuminen
08.00
Kosketuskohta
08.30
Lasten kotipuu
08.50
Lasten pyhis
09.00
Raamatun kertomuksia
09.30
Exodus tänään
10.00
Jumalanpalvelus
10.45
Musiikkivideoita
11.00
Tutustu Nebesaan
12.00
TV7 Jerusalem uutiset
12.15
Paluu Eedeniin
14.00
Besalel - Valon poika
14.55
Sofarin ääni
16.00
Derek Prince
16.30
Superkirja
17.00
Arkiston helmiä
18.00
Kristittyjen yhteinen vappupaneeli
18.45
Valoksi elämäsi polulle
19.00
Katselkaa Herran tekoja
19.15
Uskontäyteistä
19.30
Ajankohtaista taivaasta
20.00
Studiosavo
20.30
Ylistys elämäntapana
21.00
Open Doors - Kristittyjen vainot tänään
21.15
Vaaran hetket
22.15
Etupenkillä
22.30
Ajankohtaista Lähi-idästä
23.00
Raamattu puhuu sinulle
23.10
Jaakobin kirje
23.40
Jerusalem studio
00.10
Koputus
00.40
Armon kalliolla
01.00
Arkiston helmiä
02.00
Kristittyjen yhteinen vappupaneeli
02.45
Valoksi elämäsi polulle
03.00
Katselkaa Herran tekoja
03.15
Uskontäyteistä
03.30
Ajankohtaista taivaasta
04.00
-04.30
Studiosavo
33
OnniTV lähettää ohjelmaa arkipäivisin klo 10-13.
Näytä kaikki kanavat
Jääkiekon MM-kisojen TV-opas >
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Vihdoinkin!
,
Salatut elämät: Pihlajasatu
,
Poliisikoira Rex
,
McDonald & Dodds
,
Jarno ja minä
,
Kaikki anteeksi
,
Latela 2023
,
Kauniit ja rohkeat
,
Syyttäjä Imma Tataranni
,
Taivaan tulet
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Käyttöehdot
Tietosuoja
Evästeasetukset